Atvejo analizė

Modernaus daugiabučio vėdinamas fasadas su ISOVER mineraline vata

Architektai
Kitos pusės projektai
Klientai
Statytojas UAB „Infra Būstas“
Localisation

J.Rutkausko g. Vilnius Lietuva

Projekto aprašymas

SkyHome - tai modernus 16 aukštų daugiabutis namas su panoraminiais vaizdais į Vilniaus miestą. Tvirtas monolitinio namo fasadas bus padengtas ilgaamžėmis fasado apdailos medžiagomis.

ISOVER Facade – tai fasadų sistema, apimanti šilumos ir vėjo izoliaciją su specialia, šiandieniniam klimatui pritaikyta Facade danga, šilumos izoliacijos tvirtinimo elementus, sandarinimo medžiagas ir komponentus. Šiose rekomendacijose pateiktos ISOVER Facade plokščių savybės buvo įvertintos atlikus eksperimentinius bandymus.

Pagrindinei šilumos izoliacijai panaudotos ISOVER Standard 35 plokštės – tai naujo ISOVER vatos standarto plokštės, skirtos šilumos ir garso izoliacijai. Puikus mineralinės vatos pasirinkimas, kai reikalingas optimalus kainos ir kokybės santykis. Dėl patobulintos gamybos technologijos pilkos spalvos pluoštas yra standesnis, mažiau dulkantis; su gaminiu labai patogu dirbti.

Vėjo izoliacijai panaudotos ISOVER Facade plokštės – tai naujos kartos vėjo izoliacinė plokštės, kurios vienas paviršius dengtas tamsiai pilkos spalvos danga. Plokštė nedegi (degumo klasė A2-s1,d0), skirta vėdinamų konstrukcijų, ypač intensyviai vėdinamų fasadų apsaugai nuo vėjo.

Ši ISOVER fasadų šiltinimo sistema vis plačiau naudojama ne tik naujoje statyboje, bet ir daugiabučių namų renovacijoje.

Problema

SkyHome projekto vėdinamo fasado sistemos apšiltinimui pasirinktos ISOVER medžiagos. Pagrindinei šilumos izoliacijai pasirinktos ISOVER Standard 35 plokštės. 

Sprendimas

Atlikus energinius skaičiavimus, reikalingas plokštės storis buvo 85 mm. Toks nestandartinis produkto storis buvo pagamintas ISOVER gamykloje Suomijoje ir pristatytas į objektą.

Projekto privalumai

  • Kokybiškos medžiagos
  • A energetinio efektyvumo klasė