Šilumos izoliacija

ISOVER Facade fasadų sistemų rekomendacijos

SOVER Facade fasadų sistemų rekomendacijos 2022

ISOVER Facade – tai fasadų sistema, apimanti šilumos ir vėjo izoliaciją su specialia, šiandieniniam klimatui pritaikyta Facade danga, šilumos izoliacijos tvirtinimo elementus, sandarinimo medžiagas ir komponentus (žiūr. 2 priedą). Šiose rekomendacijose pateiktos ISOVER Facade plokščių savybės buvo įvertintos atlikus eksperimentinius bandymus.

ISOVER Facade plokštės nedegios (A2-s1,d0 degumo klasė) ir laidžios vandens garams, tačiau neleidžia lietaus vandeniui ir vėjui prasiskverbti į sienos konstrukciją. ISOVER Facade plokštės gaminamos iš neorganinės medžiagos, todėl tai netinkama terpė augti įvairiems mikrobams (pvz. pelėsiams). Facade danga atstumia vandenį (yra hidrofobiška) ir nesugeria drėgmės iš aplinkos (yra nehigroskopiška), tačiau leidžia drėgmei pasišalinti iš konstrukcijos. ISOVER Facade plokščių šiluminės savybės – vienos geriausių mineralinės vatos rinkoje: šiluminio laidumo koeficientas λD= 0,031 W/m·K. Plokštės pagamintos iš mineralinės vatos pluošto, todėl gerai izoliuoja garsą ir yra išbandytos konstrukcijų atsparumo ugniai bandymuose. M1 sertifikatas patvirtina, kad ISOVER Facade plokštės priskiriamos saugiausiai emisijų klasei.

Dėl savo savybių Facade sistema tinka medinių, mūrinių, betoninių ar metalinių konstrukcijų apsaugai nuo vėjo ir šilumos izoliacijai. Facade sistema naudojama ir naujoje statyboje, ir senų renovuojamų pastatų papildomam šiltinimui iš išorės. Facade plokščių savybės (oro laidumas, garų laidumas, nepralaidumas vandeniui) buvo išbandytos atliekant poveikio UV ir klimatinius bandymus, atitinkančius 6 mėnesių periodą normaliomis Suomijos oro sąlygomis. Todėl Facade sistema gali funkcionuoti kaip laikina sienų apsauga atvirame ore statybos metu (iki 6 mėn.), tačiau esant ekstremalioms oro sąlygoms, plokštės turi būti apsaugotos, ypač nuo įstrižo lietaus (stipraus vėjo lydymo lietaus). Papildomai buvo išbandytos ir sistemoje naudojamos ISOVER FacadeTape sandarinimo juostos, taikant devynių mėnesių UV poveikį bei klimatinį bandymą išorės sąlygomis. Tam, kad Facade plokštės patikimai funkcionuotų 6 mėnesius atvirame ore, sandėliuojant jos turi būti tinkamai saugomos pakuotėse, o sumontavus plokščių siūlės turi būti užklijuotos sandarinimo juostomis, atviros plokščių briaunos turi būti užsandarintos, laikantis šiame leidinyje pateiktų rekomendacijų (žiūr. 2 priedą: Montavimo ir sandarinimo instrukcijos, jungčių detalės).

Daugiau rekomendacijų ieškokite brošiūroje.