Vamzdynų angų priešgaisrinis izoliavimas

Angos, kur vamzdynai kerta priešgaisrines atitvaras – sienas, perdangas, yra potencialiai pavojingos ugnies ir dūmų išplitimui.  Angos turi būti tinkamai apsaugotos, užtikrinant visos konstrukcijos ugniai atsparumą.
Sprendimai, klasifikacijos ir detalus įrengimas pateikiama montavimo instrukcijoje. Žemiau pateikiami pagrindiniai reikalavimai ir sprendimai vertikalių ir horizontalių metalinių ir plastiko vamzdynų, kertančių ugniai atsparias atitvaras, angų įrengimui su U Protect Section ALU2 mineralinės vatos kevalais.


ATSPARUMAS UGNIAI. IZOLIACIJA. VAMZDYNAI

PAGRINDINIAI REIKALAVIMAI

Sprendimai apima vieno ir kelių vamzdynų angas:

  • vieno vamzdyno angos.  Atstumas tarp atskirų vamzdynų turi būti ≥100mm. Šis atstumas matuojamas nuo išorinio izoliacijos paviršiaus.
  • kelių vamzdynų angos. Leidžiama vienoje angoje įrengti kelis vamzdynus. Gali būti skirtingų tipų - metaliniai ar plastiko, su sąlyga kad šios konfigūracijos yra išbandytos  ir klasifikuotos. Įrengimo variantai: linijinis ir grupinis.

Linijinio varianto kelių vamzdynų angos gali būti įrengiamos ir kaip atskiro, ir kaip kelių vamzdynų konfigūracijos. Grupinio varianto kelių vamzdynų angos gali būti įrengiamos ir kaip atskiro, ir kaip kelių vamzdynų linijinės ar grupinės konfiguracijos.
 
Izoliacijos įrengimo konfigūracijos (žiūr. klasifikacijas)

IZOLIACIJOS MONTAVIMAS

U Protect Pipe section ALU2 sekcijos uždedamos ant vamzdžio ir sandarinamos lipnia užlaida.

Dviejų sekcijų izoliacijos siūlės sandarinamos lipnia aliuminio juosta.
Sekcijos sutvirtinamos:

  • ≥0.6mm storio viela, tvirtinant atskirai arba vyniojant spirale, žingsnis ≤250mm, ≤75mm nuo atitvaros ar izoliacijos sekcijų jungties,

arba

  • plieno juostomis ≥16x0.4mm (plotis x storis), žingsnis ≤250mm, ≤75mm nuo atitvaros ar izoliacijos sekcijų jungties. Tvirtinama atskirai.

Izoliacijos storiai, ilgiai  priklausomai nuo klasifikacijos, įrengimo, nurodyti montavimo instrukcijoje.
 

VAMZDYNŲ TVIRTINIMAS

Vamzdynų tvirtinimui naudojami nedegūs laikikliai (sistemos) ne didesniu nei 600 mm atstumu iš abiejų sienos pusių ir ne didesniu nei 600 mm atstumu nuo grindų konstrukcijos.

 

ATITVAROS

Standžios sienos ir perdangos (betonas, mūras, akytas betonas), gipso kartono vertikalios pertvaros.
 
Galimi angų įrengimo variantai aprašyti montavimo instrukcijoje. Standartinis įrengimo būdas horizontaliems metalo ir plastiko vamzdynams: 

  1. Vamzdynas
  2. Izoliacija: U Protect Pipe Section ALU2
  3.  Ertmės užpildas: standžios atitvaros: cementinis skiedinys, betonas, pvz. weber ESL; lanksčios atitvaros (sienos): gipsinis užpildas, pvz. RIFIX ANSETZBINER
  4. Atitvara: standi (betonas, mūras, akytas betonas; ≥100mm, ≥475kg/m3arba lanksti (gipso kartono pertvara, storis ≥100mm)
  5. Plieno laikiklis

 
Ertmė tarp vamzdyno izoliacijos ir atitvaros konstrukcijos ≤50mm.