Hero Image
Aplinkosauga1

Tvarumas

Klimatas nuolat keičiasi, kasmet pastebime intensyvėjančius ekstremalius meteorologinius reiškinius. Todėl visame pasaulyje dedamos pastangos, kad būtų sustabdyti klimato pokyčiai.

Klimato kaitos švelninimas reiškia mūsų ekonomikos dekarbonizavimą. Saint-Gobain yra įsipareigojusi iki 2050 m. pasiekti anglies dvideginio (CO2) neutralumą – mes neturime išskirti daugiau anglies dvideginio, nei jo yra sugeriama. Įsipareigojimas neutralizuoti anglies dvideginį - reiškia „Paversti pasaulį geresniais namais” (“Making the world a better home “). Tai ilgalaikis, tačiau konkretus tikslas siekiant sumažinti mūsų poveikį aplinkai. Kelionėje į šį tikslą „Saint-Gobain“ nusimatė taikyti daugybę metodų, kaip sumažinti anglies dvideginio išmetimą:

  • Naudoti mažiau anglies dvideginio išskiriančius sprendimus ir medžiagas;
  • Naudoti mažiau energijos ir ją naudoti efektyviau;
  • Įtakoti visus partnerius mažinti anglies dvideginio išmetimą jų veikloje (žaliavų tiekėjus, transporto įmones ir kt.);
  • Apmokyti ir skatinti savo darbuotojus vadovautis anglies emisijų mažinimo požiūriu kasdieninėje veikloje;
  • Palaikyti naujas ir esančias technologijas anglies emisijų šalinimui iš atmosferos ir izoliavimui;
  • Saint-Gobain grupė rengia konkrečias priemones, siekdama paremti anglies neutralumo planą.

Didžiausią energijos taupymą užtikrina optimali šilumos izoliacija. Tačiau ir jos gamyba taip pat turi atitikti aukščiausius technologinius, kokybės ir ypač ekologijos reikalavimus. ISOVER mineralinė vata atitinka visus šiuos kriterijus. Isover izoliacija gaminama iš lengvai perdirbamų žaliavų, o šiuolaikiški gamybos procesai užtikrina, kad ir kiti etapai nebūtų žalingi aplinkai. Taip pasiekiamas itin geras gamyboje panaudotos ir gautos energijos ekonomijos santykis, užtikrinantis puikų CO2 balansą.

Žaliava iš perdirbto stiklo

ISOVER gamyklose iki 80% žaliavų sudaro perdirbtas stiklas ir šis kiekis pastoviai didinamas. Iš perdirbto stiklo pagaminta izoliacija tausoja aplinką. Naudojant stiklo duženas, mažinamos natūralių žaliavų bei energijos suvartojimas gamybos procese.

Aplinkosauginės produktų deklaracijos (EPD)

ISOVER izoliacijos gamybos valdymo sistema sertifikuota pagal ISO 9001 ir ISO 14001 standartus. Kokybės ir aplinkos apsaugos vadybos sistemos sertifikatai rodo, kad aukšta gaminių kokybė pasiekiama tausojant gamtą. Kai kuriems ISOVER produktams yra parengtos aplinkosauginės produktų deklaracijos (angl. EPD – Environmental Product Declaration) pagal EN 15804 ir ISO 14025 standartų reikalavimus. Deklaracijos paremtos nepriklausomos, trečiosios šalies vertinimu. Vertinant poveikį aplinkai atsižvelgiama į visus produkto gyvavimo ciklus: žaliavų parinkimą, produktų kūrimą, gamybą, transportavimą, montavimą, naudojimą pastato eksploatavimo metu, sunaikinimą bei perdirbimą. Per savo gyvavimo ciklą (paprastai skaičiuojama 50 metų) tipinis ISOVER izoliacijos produktas sutaupo daugiau kaip 100 kartų  tos energijos ir  CO2 emisijų, kas sunaudojama izoliaciją gaminant, transportuojant, perdirbant.
Už ISOVER mineralinės vatos produktų panaudojimą pastato šilumos izoliacijai galima gauti atitinkamą balų kiekį LEED, BREAM ir kitose pastatų aplinkosauginėse sertifikavimo sistemose.

ISOVER „Multi PACK” sistema

ISOVER statybinės izoliacijos gamybos procese, minkštų plokščių bei rulonų pakavimo linijoje gaminiai suspaudžiami taip, kad jų pradinis tūris sumažėja net iki 4-6 kartų. Dauguma ISOVER produktų pateikiami supakuoti panaudojus Multipaketo sistemą: ant padėklų sudedama po 16-20 paketų, juos supresuojant ir žymiai sumažinant jų apimtį. Tokiu būdu transportuojant ir sandėliuojant jie užima mažiau vietos, todėl žymiai sumažėja transportavimo energijos sąnaudos bei CO2 emisijos.