Hero Image

3 min
Palankesnių žmonėms statinių statyba
Ar žinote, kad...
+ 46 min.
tiek laiko ilgiau miegosite kiekvieną naktį, jeigu dieną praleisite natūralia šviesa apšviestoje aplinkoje
Nr. 2
statyba yra antrasis sektorius, kuriame dirbantiems asmenims kyla didžiausia raumenų ir kaulų sistemos susirgimų rizika
- Tvarūs pastatai reiškia rūpinimąsi ne tik planeta, bet ir žmonių (gyventojų ir statybininkų) gerove.
- Kadangi 90 proc. laiko praleidžiame patalpose, pastatai daro didelį poveikį mūsų - jų naudotojų - sveikatai.
- Kenksmingų medžiagų poveikis pastatuose gali kelti pavojų tiek statybininkų, tiek pastatų naudotojų sveikatai (pavyzdžiui, tam tikrų medžiagų poveikis gali sukelti kvėpavimo takų ligas).
- Be to, pastatai turėtų ne tik saugoti žmonių sveikatą, bet ir suteikti kuo didesnį komfortą tiek dirbant, tiek ilsintis.
- Atsižvelgti į tai reikėtų jau projektavimo etape, kad nuo pat pradžių būtų galima pasirinkti tinkamas medžiagas.
- Kaip statybinių medžiagų gamintojai esame įsipareigoję saugoti ir statybininkų, ir pastatų naudotojų sveikatą bei siekiame pasiūlyti jų komfortą didinančius sprendimus.
Sveikatos apsauga ir sauga darbo vietose
- Siekiame apsaugoti statybininkų sveikatą (pavyzdžiui, pavojingų medžiagų išsiskyrimas iš statybos produktų darbo vietose gali sukelti kvėpavimo ligas ir vėžį)
- Dvi svarbiausios veiksmų kryptys:
- Pavojingų medžiagų poveikio statybininkams mažinimas darbo metu: pasirenkami gaminiai, kuriuose yra ribotas pavojingų medžiagų kiekis ir kurie pasižymi tam tikromis savybėmis montavimo metu (pvz. išskiria mažai dulkių, neišskiria teršalų);
- Darbo sąlygų gerinimas užtikrinamas geriau tvarkant statybines atliekas (mažinant atliekų susidarymą darbų vykdymo vietoje, optimizuojant jų rūšiavimą ir surinkimą); mažinant kaulų ir raumenų sistemos susirgimo riziką (naudojant nedidelio svorio ir lengvai tvarkomus gaminius), mažinant nepatogumus ir taršą statybvietėse.
Sveikatai ir gerovei palankesnės patalpos
- Pirmasis lygmuo: patenkinti pagrindinius pastato naudotojų poreikius ir apsaugoti juos nuo "nesveiko pastato" sindromo. Antrasis lygmuo: sudaryti pastato naudotojams geresnes gyvenimo sąlygas.
- Pastatai projektuojami laikantis holistinio požiūrio, suderinant skirtingus aspektus ir taip kuo labiau padidinant pastatų naudotojų gerovę.
- Nors sauga, saugumas ir pakankama erdvė yra būtinos komforto sąlygos, vien tik jų nepakanka, kad patalpose būtų užtikrintas komfortas.
- Keturi svarbiausi komforto užtikrinimo lygiai:
- Patalpų oro kokybės gerinimas: teršalų mažinimas jų susidarymo vietoje, pasirenkant tinkamas medžiagas, tinkamos ventiliacijos sistemos įrengimas (ventiliacijos strategijos įgyvendinimas), 30-60 proc. drėgmės lygio palaikymas;
- Geresnė akustika: dėmesys triukšmo izoliacijai ir garso sugerčiai projektuojant pastatus;
- Geresnis šiluminis komfortas: būtinybė atsižvelgti į konkrečios vietos sąlygas, projektuojant komfortišką pastatą (jo atitvarinius elementus, konstrukciją, priežiūrą) ir kraštovaizdį (augmeniją ir vandens telkinius);
- Didesnis vizualinis komfortas: galimybė į pastatą patekti dienos šviesai ir tinkamas šviesos pasiskirstymas viduje.
Mūsų indėlis
-
"Saint Gobain" siūlo sprendimus, suteikiančius galimybę imtis veiksmų toliau aptariamose srityse:
- Statybininkų sveikata ir sauga: gaminiai, pasižymintis tam tikromis savybėmis montavimo metu (išskiriantys mažai dulkių, švelnūs liesti, nedirginantys...), nepavojingos atliekos, nedidelio svorio medžiagos, lengvai tvarkomi gaminiai.
- Patalpų oro kokybė: gaminiai, skirti patalpų orui gryninti, šalinant tam tikrus lakiuosius organinius junginius (formaldehidą), sertifikuoti ir paženklinti mažai teršalų į aplinką išskiriantys gaminiai, geresnį sandarumą užtikrinantys gaminiai bei ventiliacijos sistemų veikimą gerinantys sprendimai;
- Geresnė akustika: garso izoliacijos sistemos, garsą sugeriančios akustinės lubos ir plokštės, garsą izoliuojantis stiklas ir pan.;
- Geresnis šiluminis komfortas: šilumos izoliacija, išmaniosios membranos, įstiklinimas, ventiliacinės lubos ir kt.
- Vizualinis komfortas: dienos šviesą praleidžiantys skaidrūs gaminiai, nepermatomi interjero elementai, padedantys lengviau paskirstyti dienos šviesą.