Mūsų indėlis į žaliųjų pastatų ženklinimo sistemas

Landing page 4 hero banner

Mūsų indėlis į žaliųjų pastatų ženklinimo sistemas

Kokios yra žaliųjų pastatų ženklinimo schemos?

Tvari statyba tampa pagrindine tendencija visame pasaulyje. Žinant, kad pastatai sukelia 39% viso pasaulio CO2 emisijų, tai iš tiesų yra teisingas kelias. Pastatams išduodami sertifikatai - tai įrodymas, kad pastatai buvo sukurti siekiant sumažinti jų pėdsaką planetoje ir padidinti teikgiamą poveikį žmonėms. Labiausiai žinomos yra tarptautiniu mastu pripažintos LEED ir BREEAM pastatų sertifikavimo sistemos.

Kaip mes prisidedame

Sertifikavimo proceso metu, pastatas vertinamas pagal kelias kategorijas: energijos vartojimo efektyvumas, sveikata ir gerovė, transportas, medžiagos ir kt.

Kai kuriose šiose kategorijose pasirinktos statybinės medžiagos gali turėti didelį poveikį pastato vertinimo balui. "Saint Gobain" siūlo daug sprendimų, kurie padeda įgyvendinti kriterijus prisidedančius prie žaliųjų pastatų sertifikavimo

Žemiau surašėme, kaip mes galime prisidėti prie pastato sertifikavimo pagal LEED ir BREEAM sistemą.

Kaip laimėti LEED taškų su Saint-Gobain?

LEED v4.1 kategorija

Mūsų indėlis į LEED kreditus

Galimi taškai

Integruotas procesas

Isover specialistai, turėdami patirties energiją taupančių sistemų srityje, gali padėti parenkant tinkamus sprendimus jūsų projektui.

iki 1 taško

Energija ir atmosfera

Naudojant efektyvius Isover izoliacijos produktus ir sprendimus, galima ženkliai sumažinti energijos suvartojimą pastato šildymui ar vėsinimui.

iki 18 taškų

Medžiagos ir ištekliai

Pastato gyvavimo ciklo poveikio mažinimas: nuolatinės naujovės siekiant tvaresnių sprendimų. Aplinkosauginės produktų deklaracijos (EPD) - parengtos daugeliui Isover produktų.

Isover yra įsipareigojusi savo produktuose vis daugiau naudoti perdirbto turinio. Šiandien perdirbto stiklo kiekis kai kuriose stiklo vatos gaminiuose siekia iki 80 proc., o vidutiniškai sudaro apie 48 proc. 

Medžiagų sudedamosios dalys: naudojamos medžiagos turi mažą poveikį aplinkai ir jų sudėtyje nėra labai didelį susirūpinimą keliančių medžiagų, sudarančių daugiau kaip 0,1% masės.

Statybos ir griovimo atliekų tvarkymas: Isover stengiasi sumažinti atliekų kiekį, siūlydama montuotojams specialių matmenų gaminius pagal individualius užsakymus, kad būtų kuo mažiau statybinių atliekų ir nuopjovų montavimo etape. Stiklo vatos gaminių atliekų kiekis yra labai mažas (mažiau nei 2% ruloninės vatos ir apie 5% plokščių). Pakuočių atliekos: padėklai yra iš neapdorotos medienos ir gali būti perdirbami; plastikinės pakuotės gali būti perdirbamos, jei jos nėra užterštos kitomis medžiagomis.

iki 13 taškų

Vidaus aplinkos kokybė


Akustinės charakteristikos: garso izoliaciją ir akustinę sugertį užtikrina Isover izoliacija ir Gyproc/Rigips sistemų sprendimai, kurie naudojami sienų, stogų, grindų bei ŠVOK sistemose. Pavyzdžiui, CLIMAVER®, oro kondicionavimo, vėdinimo ir šildymo sistemų save laikantis ortakis buvo sukurtas taip, kad dėl aukšto lygio akustinės absorbcijos užtikrina aukštą komforto lygį pastato gyventojams.
Mažų emisijų medžiagos: Isover nuolat tobulina savo produktus, kad sumažintų lakiųjų organinių junginių (LOJ), įskaitant formaldehidą, emisiją iki žemiausio įmanomo lygio. Tai patvirtina M1 klasės emisijų sertifikatas.
Šiluminis komfortas: Isover tiekia termoizoliacines medžiagas ir sprendimus, kurie užtikrina šiluminį komfortą palaikant komfortišką temperatūrą visuose pastato taškuose. Su VARIO
® sistema Isover turi idealų gaminių asortimentą sandariam ir nuo drėgmės apsaugotam pastato apvalkalui.

iki 5 taškų

Inovacijos


Inovacijos: moksliniai tyrimai ir inovacijos žaliųjų pastatų srityje yra mūsų strategijos pagrindas. Isover Multimax: lambda 030 stiklo vata yra mineralinės vatos gaminys, pasižymintis geriausiomis šiluminėmis savybėmis rinkoje. CLIMAVER®: leidžia -20% sumažinti aplinkos poveikį. Tai save laikančios, izoliuotos oro kondicionavimo ortakių sistemos, kurias galima greitai ir paprastai sumontuoti. Jie puikiai pakeičia įprastus izoliuotus metalinius ortakius, užtikrindami puikius šilumos, priešgaisrinius, akustinius ir oro kokybės rodiklius.

iki 5 taškų

Kaip laimėti BREEAM kreditų su Saint Gobain?

 BREEAM kategorija

 Mūsų indėlis į BREEAM kriterijų įgyvendinimą

 Galimi kreditai

 Sveikata ir gerovė

 Patalpų oro kokybė: mūsų gaminiai išskiria mažai lakiųjų organinių junginių (LOJ), tai patvirtina M1 klasės emisijų sertifikatas.
 Šiluminis komfortas: ISOVER pateikia pastato konstrukcijų informacijos modeliavimo (BIM) failus, kas leidžia atlikti pastato terminį modeliavimą. Mūsų VARIO
® sistemos siūlo tinkamus gaminių variantus, kad padidintų sandarumą ir atsparumą drėgmei.
 
Akustinis komfortas: triukšmo perdavimas konstrukcijoje gali būti blokuojamas efektyviais ir tinkamais sienų, grindų ir lubų sprendimais. Gipskartonio pertvaros su ISOVER stiklo vata - tai orinio garso izoliacijai skirtas "masės-spyruoklės-masės" sprendimas, kuriame kaip garsą sugerianti "spyruoklė" naudojama lengva ISOVER vata. Grindų smūgio garso izoliacijai skirti ISOVER sprendimai turi nepriklausomos sertifikavimo įstaigos techninį įvertinimą (NTĮ).

 iki 12 kreditų

 Energija

 Naudojant ISOVER sprendimus sumažėja patalpoms šildyti bei vėsinti reikalingos energijos sąnaudos, o tuo pačiu ir anglies dvideginio išmetimas.

 iki 15 kreditų

 Medžiagos

 Poveikis gyvavimo ciklui: ISOVER pateikia savo klientams išsamią, patikimą ir faktais pagrįstą informaciją apie savo gaminių poveikį aplinkai, remdamasi gyvavimo ciklo vertinimu (LCA). ISOVER veikla yra išsikėlusi sau tikslą atlikti LCA vertinimą ir pagal ISO 21930 arba EN 15804 standartus parengti EPD deklaracijas visam savo gaminių asortimentui. LCA rezultatai pateikiami kaip EPD deklaracijos, kurias vėliau patikrina nepriklausoma trečioji šalis.
 Atsakingas statybos produktų tiekimas: ISOVER mineralinės vatos gamybos procesui taikoma sertifikuota aplinkosaugos vadybos sistema: 90% jos gamyklų yra sertifikuotos ISO 14001.
 Medžiagų efektyvumas: ISOVER sprendimai, paremti lengvų konstrukcijų naudojimu, padeda sumažinti medžiagų poveikį aplinkai, nepakenkiant pastato konstrukcijos stabilumui, ilgaamžiškumui ar tarnavimo laikui.

 iki 12 kreditų

 Atliekos

 Statybinių atliekų tvarkymas: ISOVER stiklo vata gaminama iš smėlio, perdirbto stiklo ir kitų mineralų. Be to, ISOVER izoliacijos gaminiai yra perdirbami. Stiklo vatos gaminių atliekų kiekis montavimo metu yra labai mažas (mažiau nei 2% ruloninės vatos ir 5% plokščių).

Dėl pakuočių atliekų: padėklai yra padaryti iš neapdorotos medienos ir gali būti perdirbami; plastikinę pakuotę galima perdirbti, jei ji neužteršta kitomis medžiagomis.

 iki 3 kreditų

 Inovacijos


 Inovacijos: nuolat kuriame novatoriškus produktus, siekdami padidinti klientams teikiamą naudą ir sumažinti aplinkoje paliekamą pėdsaką.

 iki 10 kreditų