Isover Vario sistema: garo izoliacija ir sandarumas

Isover Vario sistema

Sandarus namas – tai šiltas ir sveikas namas

  • Mažesnės išlaidos šildymui: Šiltas oras lieka pastato viduje ir šaltas išorės oras neranda kelių patekti į vidų tik tada, kai pastato atitvarinės konstrukcijos ir jų jungtys yra sandarios. Sandarumas padeda išvengti nepageidaujamų vidinių skersvėjų, užtikrina pastovią oro temperatūrą, didesnį energijos efektyvumą, o tai reiškia mažesnes išlaidas šildymui.
  • Šiluminis komfortas : Sandariame ir tinkamai apšiltintame pastate išvengiama nepageidaujamų vidinių skersvėjų, užtikrinama pastovi paviršių temperatūra, o tai sąlygoja puikų patalpų šiluminį komfortą.     
  • Sveika aplinka: Pavojingos sveikatai ir alergiją sukeliančios medžiagos, pavyzdžiui, žiedadulkės, pelėsiai, senos medienos konservantai, į pastato vidų patenka per nesandarias konstrukcijas ar natūralios ventiliacijos kanalais.Tik sandariame pastate priverstinė ventiliacinė sistema atlieka pastato "plaučių" funkciją: reikiamu kiekiu ir dažniu tieka kokybišką ir šviežią orą, o panaudotą orą kartu su „priedais" šalina lauk.         
  • Pastato ilgaamžiškumas: Per nesandarius  tarpus keliaujantis šiltas oras kondensuojasi, atitvarinėje konstrukcijoje pradeda kauptis vanduo, pelėsis ir grybeliai. Pažeistos konstrukcijos šilumos izoliacijos efektyvumas sumažėja apie ~20%,konstrukcija gali peršalti, patalpos viduje atsiranda nepageidaujami skersvėjai, o nuolatos stovintis vanduo ir pelėsiai toliau nepataisomai ardo konstrukciją.Tik sandarus ir tinkamai apšiltintas  pastato apvalkalas apsaugo konstrukcijas nuo galimo drėgmės,pelėsio poveikio,o tai užtikrina pastato ilgaamžiškumą ir padidintą vertę.  

Sandarumas pastatui – gyvybiškai svarbus. Todėl jau pradiniame namo projektavimo ir statybos etape būtina numatyti, kokios medžiagos ir kokie paviršiai formuos vidinį ir išorinį sandarų pastato apvalkalą. Būtina kruopščiai nubraižyti, kaip bus įrengti sandarumui ir apšiltinimui problemiškiausi mazgai, ir užtikrinti, kad nebūtų pažeistas vientisas sluoksnis. Viena geriausių sistemų įrengiant sandarų garų bei oro barjero sluoksnį – ISOVER Vario® sistema.


ISOVER Vario® sistemos privalumai: Isover Vario Xtra - tai garo barjero plėvelė, naudojama apšiltintose medinio ar metalinio karkaso konstrukcijose (šlaitiniuose stoguose, išorės sienose) garo ir oro izoliacijai. Įprastinės garo izoliacijos (pvz., polietileno plėvelė) ištisus metus turi pastovią vandens garų varžą. Dėl to konstrukcijų džiūvimo procesas šiltuoju metų laiku sulėtėja. Vario Xtra veikia kaip garo izoliacija, kurios vandens garų laidumas kinta priklausomai nuo aplinkos santykinės drėgmės:

  • Žiemą šildymo periodu santykinis oro drėgnis patalpose būna gana žemas (mažesnis nei 50%), patalpose jaučiamas sausas oras. Tokiomis sąlygomis Vario Xtra plėvelė stabdo vandens garų skverbimąsi iš patalpų į apšiltintas sienas, stogą ir neleidžia drėgmei kauptis medinėse konstrukcijose.
  • Vasarą santykinis oro drėgnis palyginti yra aukštas (didesnis nei 60%), tuomet pasikeičia Vario Xtra  plėvelės garų laidumas: ji leidžia pasišalinti drėgmei ir išdžiūti medinėms konstrukcijoms. 

VARIOWinter VARIOSommer05

Įrengiant pastato konstrukcijas svarbu užtikrinti vientisą, orui nelaidų vidinį apvalkalą. Todėl visos Vario Xtra siūlės plėvelės sujungimo vietose, ties kampais, plėvelės ir vamzdynų sandūros turi būti kruopščiai užsandarinamos. Vario® sistemos komponentai – ISOVER Vario KB, Vario® MultiTape SL lipnios juostelės arba elastinė sandarinimo mastika Vario® DS puikiai sukimba su Vario Xtra plėvele ir užtikrina jungčių sandarumą.