ISOVER klausimai

Dažniausiai užduodami klausimai

21 results

Kodėl nauja Isover vata pilka ir kuo ji pasikeitė?

Pilka spalva – tai skiriamasis naujo ISOVER vatos STANDARTO, t.y. naujos kokybės bruožas. ISOVER gamykloje Suomijoje pakeitus gamybos technologiją, buvo patobulintas gamybos procesas ir pluošto sudėtis bei receptūra, dėl ko vata įgavo pilką spalvą, vatos pluoštas liečiant nedirgina odos, išskiria mažiau dulkių pjaustymo ir montavimo metu, todėl montavimas tapo patogesnis..

View more

Iš ko geriau daryti medinės karkasinės ventiliuojamos sienos su lentų apdaila vėjo izoliaciją. Kuo skiriasi vėjo izoliacija iš OSB, mineralinės vatos vėjo izoliacinės plokštės ir vėjo izoliacinės plėvelės?

Vėjo izoliacinių medžiagų paskirtis – vėdinamose konstrukcijose apsaugoti nuo vėjo poveikio pagrindinį apšiltinimo sluoksnį (lengvą statybinę izoliaciją). Tai privalomas reikalavimas pagal STR 2.04.01:2018..

View more

Sveiki, norėčiau daugiau sužinoti apie mansardos apšiltinimą.

Galima pateikti tik bendrus mansardos apšiltinimo principus, nes konkretesni sprendimai gali skirtis kiekvienu atskiru atveju, priklausomai nuo esamo stogo konfigūracijos, konstrukcijų aukščio, ar bus keičiama stogo danga ar ne, ir pan..

View more

Pasistatėme namą iš 25 cm Fibo blokelių. Niekaip neapsisprendžiame, kaip apšiltinti namą. Galvojame, kad apkalti lentelėmis yra ilgaamžiškiau. Patarkite kaip būtų geriausia apšiltinti?

Šiltinant Fibo Proof blokelių sieną, galima naudoti ir lentučių apdailą, ir plono tinko sluoksnio apdailą. Abiem atvejais fasadas bus ilgaamžis, jei teisingai bus atlikti darbai. Šiuo požiūriu ypač tinkuoto fasado kokybė priklauso nuo to, kaip tiksliai išpildyti tinkavimo sistemos technologiniai reikalavimai.

View more

Ar stiklo vata nekenkia sveikatai?

Stiklo vata, kaip ir akmens vata priklauso mineralinių vatų grupei ir gaminamos pagal tą patį standartą - EN 13162 „Statybiniai termoizoliaciniai gaminiai. Gamykliniai mineralinės vatos (MW) gaminiai. Techniniai reikalavimai“. 

View more

Gyvenu plytiniame penkių aukštų name, penktame aukšte. Noriu apšiltinti lubas iš vidaus. Patarkite kokias medžiagas reikia naudoti ir kaip reikia apšiltinti lubas, nuo ko pradėti ir t.t.

Šiluminės fizikos požiūriu ir sienas, ir stogą visuomet geriau šiltinti iš išorės. Šiltinant iš vidaus, lieka šalčio tiltelių, t.y. neapšiltintų vietų, kur lubų perdenginys jungiasi su sienomis. 

View more

Esu pastatęs rąstinį namą ir noriu iš vidaus jį apšiltinti. Sienos paruoštos, sukalti karkasai iš medienos. Kokią medžiagą rinktis, kad neįsimestų pelėsis, ir kad sienų šilumos varža būtų kuo didesnė. Beje tarp rąstų sujungimų yra skylių (lenda pirštai)

Medinį karkasą geriausia užpildyti minkštomis mineralinės vatos plokštėmis, pvz. ISOVER STANDARD 35 arba ISOVER PREMIUM 33, Rekomenduojamas izoliacijos storis priklauso nuo esamos sienos varžos. 

View more

Keičiame namo stogo dangą. Stogas šlaitinis. Palėpės negyvenamos. Girdime prieštaringų nuomonių: vieni sako, kad šiltinti stogą nebūtina, meistrai pataria šiltinti. Klausiame ekspertų - ar reikia stogą apšiltinti?

Būtina. Siūlome šiltinti stogą, jeigu ateityje planuojate palėpę įsirengti arba palėpės perdangą, jeigu palėpė nebus naudojama (šalta).  Rekomenduojami šilumos izoliacijos storiai 250-300mm priklausomai nuo naudojamų medžiagų.
 

View more

Gal galėtumėte patarti, kaip apšiltinti iš vidaus ir iš lauko medinį namą. Iš vidaus laukinės sienos žiemą labai drėksta. Kambariuose nesilaiko šiluma.

Šiltinimas iš vidaus yra ir nepageidautinas, ir dažnai nepakankamas. Jeigu tik įmanoma, visada rekomenduojama šiltinti iš pastato išorės. Jūsų atveju priimtiniausias būdas – ant esamos sienos iš lauko sumontuoti medinį karkasą, jį užpildyti mineralinės vatos rulonais ar plokštėmis, pvz. ISOVER STANDARD 35..

View more