Šilumos izoliacija

Pasistatėme namą iš 25 cm Fibo blokelių. Niekaip neapsisprendžiame, kaip apšiltinti namą. Galvojame, kad apkalti lentelėmis yra ilgaamžiškiau. Patarkite kaip būtų geriausia apšiltinti?

Šiltinant Fibo Proof blokelių sieną, galima naudoti ir lentučių apdailą, ir plono tinko sluoksnio apdailą. Abiem atvejais fasadas bus ilgaamžis, jei teisingai bus atlikti darbai. Šiuo požiūriu ypač tinkuoto fasado kokybė priklauso nuo to, kaip tiksliai išpildyti tinkavimo sistemos technologiniai reikalavimai. Todėl svarbu, kad įrengiant tinkuojamą fasadą, statybininkai naudotų konkretaus tiekėjo garantuotą kompleksinę tinkavimo sistemą, o ne rankiotų komlektuojančias medžiagas (klijus, armavimo tinklelį ir pan.) iš atskirų tiekėjų pagal mažesnę pasiūlytą kainą. Įrengiant tinkuojamą fasadą, prie Fibo Proof blokelių klijuojamos specialios fasadinės mineralinės vatos plokštės, ant jų įrengiamas armavimo sluoksnis ir apdailos tinkas.
Įrengiant lentučių apdailą, ant Fibo blokelių sienos įrengiamas medinis karkasas ir jis užpildomas minkštos mineralinės vatos plokštėmis ISOVER STANDARD 35 arba ISOVER PREMIUM 33. Ant šių plokščių įrengiama vėjo izoliacija: 30 mm storio specialios vėjo izoliacijai skirtos mineralinės vatos plokštės ISOVER Facade, RKL-31 arba SKL. Tuomet paliekamas vėdinimo tarpelis ir įrengiama lentučių apdaila. Įrengiant medinį karkasą, po tašais reikia prikalti ruberoido juostas, kad medis neturėtų kontakto su Fibo Proof blokeliais.
Įrengus sieną su lentučių apdaila, vėdinamas oro tarpas tarp lentučių ir šilumos izoliacijos užtikrina optimalią sienos konstrukcijos drėgminę būseną, nes sudaro geras sąlygas sienai džiūti ir apsaugo šilumos izoliaciją nuo kritulių, prasiskverbusių per lentučių apdailą.