Šilumos izoliacija

Iš ko geriau daryti medinės karkasinės ventiliuojamos sienos su lentų apdaila vėjo izoliaciją. Kuo skiriasi vėjo izoliacija iš OSB, mineralinės vatos vėjo izoliacinės plokštės ir vėjo izoliacinės plėvelės?

Vėjo izoliacinių medžiagų paskirtis – vėdinamose konstrukcijose apsaugoti nuo vėjo poveikio pagrindinį apšiltinimo sluoksnį (lengvą statybinę izoliaciją). Tai privalomas reikalavimas pagal STR 2.04.01:2018.
Kaip taisyklė įrengiant medines vėdinamas sienas, vėjo izoliacijai yra naudojamos mineralinės vatos vėjo izoliacinės plokštės, tokios kaip ISOVER Facade, RKL-31 arba SKL. Šios medžiagos pasižymi itin geromis šilumą izoliuojančiomis savybėmis (šilumos laidumo koeficientas 0,031 W/mK), laidžios vandens garams, nedegios. ISOVER Facade, RKL-31 plokščių briaunose yra suleidimo įpjovos; ISOVER FACADE plokščių sandūros papildomai klijuojamos lipniomis sandarinimo juostomis FacadeTape, kas užtikrina konstrukcijos sandarumą. Jos ne tik apsaugo lengvą izoliaciją nuo vėjo poveikio, bet ir yra papildomas šilumos sluoksnis. Tai geriausias sprendimas šiluminės fizikos požiūriu.


Naudojant  kitas medžiagas (izoliacines plėveles, OSB plokštes) būtina įvertinti, kad:
1) reikalingas 30-50mm didesnis lengvos izoliacijos storis (=didesnis medinio karkaso plotis);
2) vėjo izoliacijai gali būti naudojamos tik specialios plėvelės laidžios vandens garams;
3) kadangi OSB gaminiai yra mažai laidūs vandens garams, būtina kiekvienu konkrečiu atveju skaičiavimais įvertinti sienos drėgminę būklę.


Mūsų rekomenduojama A++ klasės gyvenamojo namo vėdinama karkasinės sienos konstrukcija:

  • išorės apdaila;
  • 22-30 mm vėdinamas oro tarpas;
  • 75 mm vėjo izoliacinė plokštė ISOVER Facade arba RKL-31;
  • 250 mm storio medinis karkasas, užpildytas ISOVER PREMIUM 33 plokštėmis;
  • garo izoliacija – ISOVER Vario Xtra plėvelė;
  • 50 mm vidinis/instaliacinis vatos sluoksnis, kuriame bus galima išvedžioti reikalingą instaliaciją, nepraduriant ar kitaip nepažeidžiant garo izoliacijos;
  • vidinė sienos apdaila.