Papildomas šiltinimas

Gal galėtumėte patarti, kaip apšiltinti iš vidaus ir iš lauko medinį namą. Iš vidaus laukinės sienos žiemą labai drėksta. Kambariuose nesilaiko šiluma.

Šiltinimas iš vidaus yra ir nepageidautinas, ir dažnai nepakankamas. Jeigu tik įmanoma, visada rekomenduojama šiltinti iš pastato išorės. Jūsų atveju priimtiniausias būdas – ant esamos sienos iš lauko sumontuoti medinį karkasą, jį užpildyti mineralinės vatos rulonais ar plokštėmis, pvz. ISOVER STANDARD 35. Būtina įrengti vėjo izoliaciją (specialios mineralinės vatos plokštės ar vėjo izoliacinės plėvėles. Naudojant vėjo izoliaciją iš plėvelių, pagrindinės šilumos izoliacijos storis turėtų būti apie 50 mm didesnis). Konstrukcija turi būti vėdinama. Todėl lakštinė sienos apdaila (medinės ar plastikinės dailylentės, fasadinės apdailos plokštės) montuojamos tarp šilumos izoliacijos ir apdailos paliekant apie 30-40 mm vėdinamą oro tarpą.
Apšiltinant medinius namus (iš pateiktos informacijos neaišku ar tai medinis karkasinis ar rąstų namas) beveik visada privaloma garo izoliaciją. Kokia ir kur turi būti įrengta garo izoliacija galima nustatyti tik patikslinus esamą sienos konstrukciją.
Dideli šilumos nuostoliai ir drėgmė galimi dėl daugelio priežasčių : nepakankamai ar neteisingai apšiltintos sienos, stogas, grindys (palikti šalčio tilteliai, netinkama ar neteisingai įrengta esama garo izoliacija ir pan.), nepakankama ventiliacija ir kt. Prieš šiltinant labai rekomenduojame pasitikslinti esamas konstrukcijas, pasikonsultuoti su projektuotojais. Tai padės nustatyti šilumos nuostolių ir drėgmės susidarymo priežastis bei pasirinkti optimalų apšiltinimo būdą.