Apsauga nuo gaisro

Apsauga nuo gaisro

Degumas

Teisingai suprojektuotas ir pastatytas namas yra saugus jo gyventojams. Lietuvoje privalomus gaisrinės saugos reikalavimus projektuojamiems ir statomiems pastatams reglamentuoja taisyklės „Gaisrinės saugos pagrindiniai reikalavimai“.

Statybinės medžiagos priklausomai nuo jų užsidegamumo ir įtakos gaisro plitimui bei dūmų susidarymui, skirstomos į 7 degumo klases:  A1, A2, B, C, D, E, F.

  • Saugiausi yra A1 ir A2 klasės gaminiai, jie nepalaiko degimo, o F klasės gaminiai – pavojingiausi, skatina degimą.
  • Produktai, kurie klasifikuojami kaip  A2, B, C, D, dar papildomai klasifikuojami pagal dūmų susidarymą (s1, s2) ir liepsnojančius lašelius bei daleles (d0, d1, d2).
  • Smėlis ir stiklas, iš kurių gaminama mineralinė stiklo vata, yra nedegios medžiagos. Todėl ISOVER  izoliacija iš prigimties yra nedegi: ISOVER izoliaciniai gaminiai pagal LST EN ISO 13501-1 priskiriami aukščiausiai nedegių medžiagų klasei  A1 arba A2-s1, d0.     

ISOVER izoliaciją galima naudoti visose pastatų grupėse. ISOVER izoliacija nepalaiko degimo ir padeda užtikrinti žmonių saugumą bei konstrukcijų gaisrinį saugumą pastatuose.
 

Atsparumas ugniai

Pastatai turi būti suprojektuoti ir pastatyti taip, kad kilus gaisrui žmonės spėtų pasišalinti iš degančio pastato, o ugniagesiai gelbėtojai galėtų saugiai dirbti. Todėl pastato konstrukcijos tam tikrą laiką turi išlikti nesugriuvusios, turi būti ribojamas ugnies bei dūmų susidarymas ir plitimas pastate; taip pat turi būti ribojamas gaisro plitimas į gretimus pastatus. Pagal LST EN ISO 13501-2 standartą statybinės konstrukcijos ir elementai gali būti įvertinti pagal tokias atsparumo ugniai charakteristikas: 

  • pagrindines:  R – laikančioji geba, E – vientisumas, I – šiluminis izoliavimas;
  • papildomas: W – spinduliavimas, M – mechaninis veikimas, C – savaiminis užsidarymas, S- sandarumas dūmams, G – atsparumas suodžių degimo ugniai, K- -apsaugos nuo ugnies geba.   

Atsparumo ugniai charakteristikos klasifikuojamos minutėmis ir atitinkamais kriterijais, pvz. EI 45, EI 60 ir t.t. Priešgaisrinės pertvaros ir šachtų sienos, kurių atsparumo ugniai klasifikacija EI45, EI60, EI90 patvirtinta remiantis Lietuvos GTC atliktais bandymais, buvo sukonstruotos iš Gyproc/RIGIPS gipso kartono plokščių ir ISOVER vatos užpildo.
Statant namą iš išbandytų ir suklasifikuotų konstrukcijų su ISOVER vata, užtikrinamas žmonių saugumas ir komfortas priešgaisrinės saugos požiūriu.